Výroba odliatkov

- odliatky zo zinku, vyrobené netradičnou modernou technológiou odstredivého liatia. Touto metódou je možné vyrábať najrôznejšie, aj tvarovo zložité strojné súčiastky a diely, ako napr. držiaky, páky, krabičky,  ozubené kolieska, hrebene, viečka a menšie skelety.

- technológia je vhodná aj pre výrobu dekoratívneho charakteru: nábytkového a stavebného kovania,kovových bytových doplnkov, úžitkovej galantérie : spony na opasky, ozdoby, gombíky, medaily, odznaky a pod. Odliatky sú rozmerovo presné a povrchovo veľmi kvalitné, obvykle nie je potrebné ďalšie opracovanie, dajú sa povrchovo upravovať galvanickým pokovaním alebo lakovaním. Je možné zhotoviť nerozoberateľné spojenie odliatku s ďalšími súčiastkami z iného kovu, napr. puzdra z mosadze, skrutiek z ocele a pod.

Operatívne – prvé odliatky je možné získať už v priebehu dvoch dní po obdŕžaní modelu, dodacie lehoty sa obvykle pohybujú medzi 10 – 30 dní.

Produktívne – príprava na výrobu a samostatná výroba odliatkov je veľmi rýchla, technológia je vhodná pre malé a veľké série.

Ekonomické – ceny odliatkov sú prijateľné aj pre malú alebo kusovú výrobu. Technológia je veľmi vhodná pre výrobu prototypových rozbehových sérií

Modely – kovové modely sú nutné k výrobe formy v počte podľa násobku formy

* strojové odlievanie

Váha odliatkov – je od 1g do 2kg *

Maximálne rozmery odliatkov – 650x 130 x 220 mm (štíhle súčiastky do dĺžky 250 mm)*

Pri priamom odlievaní do formy mimo zariadenia je váha a rozmer odliatku limitovaný iba objemom taveného materiálu.

Technologické možnosti – zinkové zliatiny Z 410 (SNT 42 3560), Z 430 (SNT 42 3562) (ZnAl4Cu3),
zliatiny cínu a zliatiny olova, biele kovy ( Sn – Sb – Pb ), zlievarenské vosky, termoplast POLYURETAN